top of page

SUI

dexell

Non İmmunogenic

Biyouyumlu

Alerjik olmayan

Zaman içerisinde biodegrade

Uzun süreli

Migrasyon yok

Sert olmayan mikropartiküller

Stress Üriner İnkontinans Tedavisine kullanılır.

    Pozitif şarjlı dextronomer ve çapraz bağlı hyaluronik asit özelliğinden dolayı uzun dönem dokuda kalabilir. Ürethrada sfinkter kasının mid üretral noktasına uygulanır.

      Uygulama anestezi gerekmeden yapılabilinir.Hasta Hastaneden aynı gün taburcu olabilir. Hemen etkisini gösterir.

        Dexell SUI Kit kadın doğum klinikleri  için özel uygulama aparatı iki iğne ve ürethral ölçümleme için iki yollu foley sonda içeren bir settir. Aplikatör ile saat yönü olan 1,5,7,11 noktalarına birer cc enjektör içindeki dexell uygulanarak tedavi edilir. Kadınlar için önerilen doz      1 cc dexell 4 adettir. Erkek post prostoktomi sonrası var olan inkontinans içine uygulanabilir. Erkek hastalar için minimum 6 adet 1 cc lik dexell kullanılması önerilir. Uygulamada uygulanacak miktar doktorunuz tarafından karar verilecektir.

       Dexell Sui SUT "Sağlık Uygulama Tebliği" uyarınca geri ödeme kapsamındadır detay bilgi için lütfen firmamız ile iletişim kurunuz.

   Mesanedeki idrarın üreterlerden  geri akımına böbreğe geri kaçmasına vezkoüreteral reflü (VUR) denir.VUR çocuklarda en çok görülen  ürolojik anomalidir.

   Pimer ve sekonder olmak üzere iki grupta incelenir.  Sekonder Reflü mesane içi basıncın nörojen nedenler ve ya obstrüksiyona bağlı olarak artması sonucu ortaya çıkar.Pimer reflü ise vezikoüretral bileşkenin gelişimsel anomalasi ile ilişkili doğumsal bir patolojidir.

   VUR tedavi edilebilir bir patolojidir.Tedavi protokolü doktorunuz tarafında reflü derecesine göre planlanacaktır.Tedavi yaklaşımları doktorunuzun hastalığın derecesine(Grade) göre karar vereceği tedavi protokolüdür.

  • İlaç Tedavisi

  • Endeskopik Enjeksiyon Tedavisi

  • Açık Cerrahi ile yapılan Tedavi

Olmak üzere gruplandırılabilir.

VUR

dexell
bottom of page